Фарбування

Фарбування стін зрубу: важливість процедури.

Естетична краса дерева, його екологічність, міцність, довговічність та надійність – головні критерії при виборі цього будівельного матеріалу для житлової нерухомості. Але, у процесі старіння, гниття та інших негативних факторів, деревина може втратити свої якісні характеристики, як і будь-який інший натуральний матеріал. Уникнути таких проблем допоможе фарбування дерев’яного зрубу.

Пофарбувати будинок зі зрубу якісно, професійно, швидко зможе компанія «DREAM HOUSE». Замовлене у нас фарбування зрубу – це гарантія якості і найвищого обслуговування. У роботі ми використовуємо тільки якісні фарби від перевірених виробників. Вони не токсичні і повністю безпечні для здоров’я людини. Ви зможете замовити у нас повний комплекс послуг із реставрації Вашого будинку.

Завдяки лакофарбовим матеріалам будівля набуває привабливий вигляд. Ці засоби допомагають уберегти стіни від впливу несприятливих погодних факторів ‒ перепадів температури, вологості, ультрафіолетових променів. Крім того, фарбування дерев’яного зрубу дозволить покращити протипожежні властивості будівлі. Оброблене якісними складами дерево не темнішає, не розтріскується.

Великим плюсом є те, що на сьогоднішній день можна підібрати лакофарбові склади, які дадуть можливість деревині самостійно регулювати вологість.

До того ж для різного типу споруд фарба і спосіб фарбування стін підбираються індивідуально. Наприклад, у лазнях досить часто фарбують тільки зовнішні стіни, оскільки всередині приміщення можуть бути шкідливі випаровування, плюс до всього це допомагає зберегти паропроникність стін.

 

Які ж переваги має фарбування зрубу?

Зовні чи всередині оформити брус за допомогою фарбувальних матеріалів – означає поліпшити його якісні характеристики, серед яких обов’язково необхідно вказати такі:

  • відновлення первозданного зовнішнього вигляду будинку і навіть його покращення;
  • захист будинку від комах, грибка, атмосферних опадів та інших зовнішніх негативних впливів;
  • захист від виділення смоли;
  • покращення внутрішнього мікроклімату будинку;
  • уповільнення процесу старіння деревини;
  • приховування візуальних недоліків будинку.

 

 

Питання та відповіді

Фарбування дерев’яного зрубу – процес, до якого варто приступити, як мінімум за рік після зведення будівлі. Справа в тому, що за цей час будинок дасть усадку.

Фарбування зрубу всередині будівлі здійснюється, коли вологість дерева буде близько 20%. Саме при такій вологості деревина добре вбирає захисні засоби після шліфування, а фарба лягає рівно.

Правильна підготовка поверхні перед фарбуванням має велике значення. Щоб пофарбувати стіни дерев’яного будинку, потрібно:

  • очистити колоди. Для цього м’якою щіткою стіни добре відмиваються від пилу і різних забруднень. Однак під час такої процедури не можна їх сильно мочити, оскільки стіни мають просохнути перед тим, як приступити до наступного етапу;
  • відшліфувати стіни. Це робиться для того, щоб фарба лягала рівно. До того ж із відшліфованою деревиною виходить висока адгезія. Шліфування можна робити за допомогою наждачного паперу різної зернистості або ж спеціальних інструментів (болгарки);
  • покрити стіни захисними складами. Тут на деревину наноситься антигрибкова обробка, вогнезахисні засоби і біозахист. Як правило, цими засобами стіни покриваються у два шари;
  • відбілити деревину спеціальними засобами, щоб уникнути різнобарв’я;
  • нанести водовідштовхувальне покриття. Для цього використовуються різні фарбувальні матеріали. Після нанесення кожного шару потрібно дати пару днів, щоб фарба висохла. Враховуйте, що перший шар обов’язково має наноситися лише щіткою, для всіх наступних шарів можна використовувати фарбопульт або побутовий пульверизатор.

Варто зауважити, що сучасні фарбувальні матеріали у своєму складі вже мають захисні засоби від різних паразитів. Вони захищають стіни від обростання мохом, а також містять протипожежні просочення.

Особлива увага при обробці приділяється торцям. Адже саме на торцях найчастіше з’являються тріщини, а фарба дозволяє запобігти розтріскування.

 

Як підібрати матеріал для фарбування будівлі?

До вибору фарбувальних матеріалів потрібно поставитися дуже серйозно. Не можна застосовувати однакову фарбу для внутрішньої і зовнішньої обробки, оскільки до цих лакофарбових виробів пред’являються різні вимоги.

Фарбування зрубу всередині будинку має проводитись лакофарбовими матеріалами, які мають безпечний склад, де відсутні токсичні речовини і запахи. Також такі матеріали мають бути стійкими до стирання.

Не менш важливу роль має дизайнерське рішення. Досить часто власники будинку хочуть зберегти природний колір і текстуру дерева.

Види лакофарбових матеріалів, які застосовують для обробки внутрішніх і зовнішніх стін:

  • масляні ‒ це розчини, якими часто проводиться фарбування зрубу з оциліндрованих колод. Масляні барвники чудово захищають від вологи, а також мають прекрасну проникаючу здатність. При висиханні стіни набувають глянцевий блиск. Однак таке покриття не може похвалитися довговічністю;
  • алкідні – мають хорошу стійкість до перепадів температури. Завдяки цим складам можна створити, як матову, так і глянцеву стіну. Однак алкідні емалі є токсичними і недовговічними;
  • акрилові – виробляються на водній основі, вони без запаху, нетоксичні. До того ж така фарба швидко сохне і добре переносить перепади температури. Стіни, оброблені таким складом, отримують стійкість до ультрафіолету, завдяки чому вони не вигоряють;
  • воскові – натуральні барвники, повністю безпечні. Вони прекрасно вбираються деревом. Завдяки тому, що рідкий віск добре витримує високі температури, їм часто виконують фарбування лазні. Воскові барвники зберігають фактуру і колір деревини;
  • силіконові – є вологостійкими, мають хорошу адгезію, можуть приховати невеликі недоліки деревини. Зовні вони зберігають текстуру натурального дерева;
  • поліуретанові – добре витримують механічні навантаження, без запаху, нетоксичні, стійкі до хімічних засобів, довговічні.

Тим, кого цікавить фарбування старого зрубу, варто звернути увагу на фасадні фарби неяскравих кольорів і бажано максимально схожою на колір яким будинок був покритий раніше.
Фарбування оциліндрованого зрубу найчастіше виконується відтінками, наближеними до природного кольору деревини. Однак нерідко для такого типу деревини вибирають насичені або темні кольори.

Цікавить фарбування зрубу? Ціна за квадратний метр включає в себе шліфування стін, міжшарове шліфування. При необхідності вибілюється деревина, закладаються щілини, грунтування і нанесення необхідної кількісті шарів лакофарбового покриття.

 

Ціна фарбування нашою компанією від 40 грн за м2

 

X